www.hz-muhammed.net Homepage

- Sadece  ve Sadece Peygamber Efendimiz (s.a.v) Hakkında Konu Paylaşılmasına İzin Verilecektir.
- Kul Hakkını ve Telif Yasasını İhlal Edici İçerik Eklenmesi Yasaktır.
KUTLU DOĞUM AYI GELDİ.
Şimdi SLAVAT ve HATİM lerimizle; PEYGAMBER EFENDİMİZ'e VEFA ZAMANI
  2009 (Okunan) 2010 (Okunan)   2011 (Hedef) 2011 (Okunan) 2011 (Kalan)
Salavat 1.268.640 1.247.200   1.000.000 80.000  
Hatim 4 Hatim 6 Hatim   5 1. Hatim  
2011 Yılı Kutlu Doğum Ayı HATİM Kampanyamıza Katılır mısınız ?

2011 Yılı Kutlu Doğum Ayı SALAVAT Kampanyamıza Katılır mısınız ?

Forum Home Forum Home > EFENDİMİZ HZ.MUHAMMED (S.A.V) > Efendimiz Hz. Muhammed'in Duaları
  New Posts New Posts RSS Feed - Nasihatlerinizi önce kendiniz tutun
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Nasihatlerinizi önce kendiniz tutun

Post Reply Post Reply
Author
Üye
Üye

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote züleyha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Nasihatlerinizi önce kendiniz tutun
    Posted: Ocak 03 2007 at 04:48
Üsame(r.a)dan 
-Hz.Peygamberimiz(s.a.v)şöyle buyurduğunu duydum:
--kıyamet gününde kişi götürülüp cehenneme atılır,bağırsakları dışarıya fırlar
merkebin değirmende dönüp dolaştığı gibi o da dönüp dolaşır.        
Cehennem ehli onun yanında toplanıp şöyle derler:Neyin var?Bize iyiyi emredip kötüden nehyeden sen değilmiydin?Nedir bu halin ?Şu cevabı veriri.
Evet ben size iyiliği emrederdim fakat ben yapmazdım.kötülükten alıkordum 
ancak ben onu yapardım.
arap kızı
Back to Top
AFFEYLE_ALLAHIM View Drop Down
Yönetici
Yönetici

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AFFEYLE_ALLAHIM Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Ocak 04 2007 at 10:25
EVET VERDİĞİMİZ NASİHATA ÖNCE KENDİMİZ DURMALIYIZ SÖYLEMEDEN ÖNCE KENDİMİZ YAPMALIYIZ PAYLAŞIM İÇİN  ALLAH RAZI OLSUN SELAMETLE VE DUA İLE  HAKINIZI HELAL EDİN
Dikkat!!!Forumda Konu Kirliliği olmaması için;ekleyeceğiniz yeni konunun forumda ilgili kategori altına eklediğinizden lütfen emin olunuz.
Back to Top
hayat naz View Drop Down
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hayat naz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Ocak 12 2007 at 00:21
çok teşekkür ederim bizlerle paylaştıgın için zaten dogru işleri biz yapsak karşıdaki kişiye söylemeye bile belki gerek kalmaz karşıdaki kişi bizden dogruyu görüp kendi yapabilir ki bu daha faydalıdır allaha emanet olun
Back to Top
SEZAM View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SEZAM Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Mart 08 2009 at 00:29
Allah razı olsun kardeşim. Günümüzün en önemli konularından biri bu. Mesela çocuklarımızın Namaz kılmasını istiyorsak önce bizim kılmamız gerekir. Onların sigara Alkol gibi kötü ve haram alışkanlıklardan uzak durmasını istiyorsak önce bizim bunları yapmamamız lazım. Fakat, pişmanlıklarımızla birlikte, Allahın yolunda tebliğ ve irşat adına nasihatlara devam etmeliyiz. İşlediğimiz günahlardan sonra nasılsa çehennemliğiz diyerek bundan vazgeçmemeliyiz. " Senin gördüğün rüyayı kırk yıldır bende görüyorum" diyen mürşidin hikayesini bilirsiniz. Allah esirgeyen ve bağışlayandır. Umulur ki affeder inşallah. Allahın rahmeti, bereketi, affı üzerinize olsun kardeşim.
GÜLÜŞLERİNİZ GÖZLERİNİZE IŞIK OLSUN
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.