www.hz-muhammed.net Homepage

- Sadece  ve Sadece Peygamber Efendimiz (s.a.v) Hakkında Konu Paylaşılmasına İzin Verilecektir.
- Kul Hakkını ve Telif Yasasını İhlal Edici İçerik Eklenmesi Yasaktır.
KUTLU DOĞUM AYI GELDİ.
Şimdi SLAVAT ve HATİM lerimizle; PEYGAMBER EFENDİMİZ'e VEFA ZAMANI
  2009 (Okunan) 2010 (Okunan)   2011 (Hedef) 2011 (Okunan) 2011 (Kalan)
Salavat 1.268.640 1.247.200   1.000.000 80.000  
Hatim 4 Hatim 6 Hatim   5 1. Hatim  
2011 Yılı Kutlu Doğum Ayı HATİM Kampanyamıza Katılır mısınız ?

2011 Yılı Kutlu Doğum Ayı SALAVAT Kampanyamıza Katılır mısınız ?

Forum Home Forum Home > EFENDİMİZ HZ.MUHAMMED (S.A.V) > Efendimize (s.a.v) Özlem Ve Ravza
  New Posts New Posts RSS Feed - YUCE PEYGAMBERIMIZI RUYASINDA GÖRENLER AN
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

YUCE PEYGAMBERIMIZI RUYASINDA GÖRENLER AN

Post Reply Post Reply
Author
Yeni Üye
Yeni Üye

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote meleğim898 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: YUCE PEYGAMBERIMIZI RUYASINDA GÖRENLER AN
    Posted: Nisan 22 2008 at 19:20

YÜCE PAYGAMBERIMIZ SALLALLAHU ALEYHI VE SELLEM'I RUYASINDA GÖRENLE LUTFEN ANLATSIN,BIZE IBRET OLSUN

Back to Top
meleğim898 View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote meleğim898 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Nisan 22 2008 at 19:30
ILK BEN ANLATAYIM,,O SIRALAR AKLIMA GELIYORDU RUYAMDA GÖREBILSEM DIYE.ÇOK ŞUKUR NASIP OLDU,O KADAR ILGINÇKI RUYAM GECE YARISI BIR BAŞLADI SABAH EZANINA KADAR SURDU.ÇUNKU ARADA KALKIP ETRAFA BAKTIĞIMIZ HATIRLIYORUM,,NEYSE RUYAM ŞÖLE İDİ;  RUYAMDA BIR APARTMANA HERKES HEYECANLI HEYECENLI DIŞ TARAFINDAN TIRMANIYO BEN ÇOKTAN İÇERDEYIM,,ÖNDE HEP KAPALI BAYANLAR ARKADAN AÇIK ABAYANLAR GELIYORDU.KIYMET KOPMUŞ HERKES BIYERDE BEKLIYO.SONRA ORTAM DAĞLIK BI YER OLUYOR.BIZ KAPALI BAYANLAR BIRYERDE TOPLANMIŞIZ TELAŞLIYIZ AMA ACIK OLANLAR HALA ISYANKAR BI HALDELER ARTIK OKADAR BEKLIYORUZKI HESAPLARIMIZ SORULSUN ARTIK BITDSIN BU EZIYET DIYORUZ..NEYSE O SIRADA HERKES BI HEYECANLA HZ.HUHAMMED HZ.MUHAMMED DIYO BI BAKIYORUM IKITANE ADAM ORTALARINDA BI IŞIK AMA HERKEZ ONUN PEYGABERIMIZ OLDUĞUNU BILIYO.SONRA KENDI GOZUKUYO.YENI ABDEST ALMIŞ ELINDE ÇORABI (BEN ÖLE BI GUZEL YUZ GÖRMEDIM HAYATIMDA)GULEREK GELIYO BI YERE OTURUYO HERKES TOPLANIYO YANINA.KIMSE KONUŞAMIYO HEYECANDAN SADECE TEBESSUM VAR SURATINDA

Back to Top
meleğim898 View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote meleğim898 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Nisan 22 2008 at 19:38

ORDAN BIZ ARTIK YEINDEN BEKLIYORUZ DAHA BI TELAŞLIYIZ,,AŞAĞIDA BI YERDE PEYGAMBERIMIZ DURUYO VE BANA BAKIYO VE BENI ELIYLE GEL DIYE ÇAĞIRIYO.BENI BI KORKU SARIYO NAPICAM DIYE NEYSE GIDIYORUM YANINA VE BENIMLE BIRLIKTE YURUMEYE BAŞLIYO.HIÇ BISEY DEMIYO SONRA BIRDEN DURUP BANA 500 LIRA PARA VERIYO AL BUNU SANA BABAN YOLLADI KOMUR PARASIYMIŞ BEN ŞAŞA KALIYORUM.O YANIMDAN GIDIYO BEN DE ARKASINDAN SESLENIYORUM BEN BUNU NAPAYIM ARTIK YA MUHAMMED.HIÇ DÖNUPTE BIŞEY DEMIYOR.BEN AĞLIYORUM.SONRA HESAPLAR GÖRULMEYE BAŞLANIYOR BANA SIRA GELIYOR.(HAŞA )BENI ALLAH(C.C.) KARŞISINA ALIYOR (ORDA BI SILUET GÖREMDIM SADECE SES VARDI)BENIM KARŞIMA BENIM NAMAZ KILARKENKI HALIMI KOYUYOR  USTUNU BAŞINI DUZELTIYOR HABIRE NAMAZDA(YANI BEN)SENCE BU DOĞRUMUYDU DIYOR YUCE RABBIM.VE HADI GIT CENNETE DIYOR.BURDA BITTI.RUYAM (ARKADAŞLAR BEN DAHA YENI NAMAZ KILMAYA BAŞLADIM 5 AY OLDU RUYAMIDA 2 AYDIR KILMAYA BAŞLAMIŞKEN GÖRMUŞDUM.AKLIMA GELDIKÇE HALA AYAKLARIM TITRER.)

Back to Top
mehmetakifkar View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mehmetakifkar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Mayıs 02 2008 at 02:36
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM 
ÖNCELİKLE HZ-MUHAMMET.NET EKİBİNE BÖYLE BİR SAYFAYI AYIRDIĞI İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN
 BEN ÖNCELİKLE RÜYAYLARLA İLGİLİ KISA AÇIKLAMADAN SONRA KONUYA GİRMEK İSTİYORUM PEYGAMBERİMİZ (A.S.): "HER KİM BENİ RÜYADA GÖRÜRSE HAKİKATTE BENİ GÖRMÜŞ OLUR" DİYOR.
En büyük yalan, görmediği halde, “rüyamda şöyle gördüm demektir.
Allah Rasulu de görmediği şeyi 'gördüm' diye anlatanlar için "Kim, görmediği halde rüya görme iddiasına kalkarsa (Kıyamet günü) arpa daneciğine düğüm atması teklif edilir." buyurarak YALAN SÖYLENEN RÜYALARIN EN BÜYÜK GÜNAHLARDAN OLDUĞUNU BELİRTMİŞTİR
   BANA BİRİ PEYGAMBER EFENDİMİZİ RÜYANDA GÖRMEK İSTİYORMUSUN DESE HEMEN ÇOK İSTİYORUM DERİM BÜTÜN İNANÇLI MÜSLÜMANLAR DA PEYGAMBERİMİMİZİ RÜYASINDA GÖRMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLER. AMA BEN GÖRMEDİM RÜYAMDA ÇÜNKÜ GÖRMEK İSTEMİYORMUŞUM ÇÜNKÜ ONU GÖRMEK İSTESEM ONUN SÜNNETLERİNİ YERİNE GETİRİRİM ONA ŞEFAAT GETİRİRİM ONU GÖRMEK İÇİN DUA EDERİM. BAKIN SİZE KENDİ HAYATIMDAN ÖRNEK VEREYİM ŞUAN YAŞIM 31 EVLİYİM 2 KIZIM VAR. BEN 22 YAŞLARINDA BEKAR İKEN 2001-2002 YILLARINDA ASKERDEN YENİ GELMİŞTİM O ZAMAN EKONOMİK KRİZ DE VARDI BİR İŞ BULAMAMIŞTIM İNTERNET CAFELERE TAKILIYORDUM O ZAMAN İCQ DA ALMANYDAN BİR KIZLA CHAT LEŞİYORDUM BELLİ BİR SÜRE SONRA KIZA AŞIK OLDUM O ZAMAN KAMERA DA YOKTU BİRBİRİMİZİ GÖREMİYORDUK.BEN O KIZI RÜYAMDA GÖRMEK İÇİN ALLAHA HER GÜN DUA ETTİM VE SONUNDA HAYAL MEAL RÜYAMDA GÖRDÜM VE ARADAN ÇOK GEÇMEDEN KENDİSİ DE RESMİNİ GÖSTERDİ BANA RÜYAMDAKİ GÖRDÜĞÜMLE, RESİMDEKİ AYNIYDI.
EĞER BEN O KIZI GÖRMEK İSTEDİĞİM KADAR PEYGAMBERİMİZİ GÖRMEK İSTESEYDİM ALLAHIN İZNİYLE MUHAKKAK GÖREBİLİRDİM.YANİ KARDEŞLER BEN PEYGAMBER EFENDİMİZİ RÜYAMDA GÖRMEK İSTİYORUM DEMEKLE OLMUYOR. GÖRMEK İSTİYORSAK YOLUNDA BULUNMAMIZ LAZIM.
  ŞÖYLE BİR KENDİMİZİ YOKLAYALIM

–Eğer birgün Peygamber Efendimiz ziyaretinize gelse yalnızca bir kaç günlüğüne.Aniden çalsa kapınızı merak ediyorum.Neler yapacağınızı
–Biliyorum böylesine şerefli bir konuğa açacağınızı en güzel odanızı O’na sunacağınız tüm yemekleri en iyisi olacağını ….
–Ve inandırmaya çalışacağınızı O’nu evinizde görüyor olmaktan mutluluk duyacağınızı.Gerçekten de evinizde O’na hizmet etmekten alacağımız hazzı.
–Fakat söyleyin bana Efendimizi evinize doğru gelirken gördüğünüzde
–O’nu kapınızda mı karşılayacaksınız? Yoksa onu içeri almadan önce ,
–Aceleyle bazı dergileri, gazeteleri çabucak saklayıp ;yerine Kuarn-ı Kerimimi koyacaksınız?Peki hala Amerkan filimlerini seyredecek misiniz, televizyonda ?
–Ya da kapatmaya mı koşacaksınız aceleyle O size kızmadan önce?
–Kimbilir belkide ağzınızdan hiç çıkmamış olmasını dilerdiniz.Hatırlayabildiğiniz en son çirkin kelimenin ….
–Peki ya;
–Dünyalık müziğinizi, kasetlerinizi de saklayacak mısınız?
–Ve bunu yerine ortalığa kitaplığınızın raflarında tozlanmış hadis kitapları mı çıkaracaksınız?
–Yoksa telaşla “ne yapayım” diyerek, sağa sola mı koşturacaksınız ?
–Merak ediyorum
–Eğer Peygamber Efendimiz,
–Birkaç günlüğüne sizinle birlikte yaşasa yapmaya devam edecek misiniz.Her zaman yaptığınız şeyleri?Ailenizdeki sohbetler eski halini koruyacak mı?Her yemekten sonra sofra duası etmeyi yine zor mu bulacaksınız?
–Hiç yüzünüzü asmandan
–Oflayıp puflamadan her vakit namazınızı kılacak mısınız?
–Ya sabah namazı için, sıcacık yataktan erkenden fırlayacak mısınız?
–Peki ya yine mırıldayacak mısınız?
–Her zaman söylediğiniz şarkıları
–Ve okuyacak mısınız her zaman okuduğunuz kitapları?
–Peki izin verecek misiniz ?
–Aklınızın ve ruhunuzun beslediği şeylere?
–Yoksa hiç bilmemesini mi isterdiniz?Şöyle diyelim ya da,
–Gideceğiniz her yere götürebilecek misiniz Peygamberi de?
–Yoksa birkaç günlüğüne değişecek mi planlarınız?
–Tanıştırmaktan onur duyarmısınız en yakın arkadaşlarınızı O’nunla?
–Yoksa hiç karşılaştırmamasını mı umardınız Peygamberin ziyareti bitene dek birbirleriyle ?
–Şimdi söyleyin açık yüreklilikle O’nun kalmasını ister misiniz sizinle sonsuza dek, hep birlikte?
–Yoksa rahat bir nefes mi alacaksınız.Z iyareti bitip gittiğinde?
–Gerçekten bilmek ilgi çekici olabilir değil mi*
–Bilmek ve düşünmek eğer bir gün Peygamber Efendimiz ziyaretimize gelse yapacağımız şeyleri?
ONUN İÇİN PEYGAMBERİMİZİ RÜYADA GÖRMEK İSTİYORSAK ÖNCELİKLE ONUN SÜNNETİNE  UYMALIYIZ. ALLAH HEPİMİZİ DÜNYADA İKEN RÜYASINDA GÖREN KULLARINDAN EYLESİN.

Mehmet Akif KAR
Back to Top
yaseminakyüz View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote yaseminakyüz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Mayıs 07 2008 at 21:08

2 yıl önceydi hayatımda herşey kötü gidiyordu her şeyin güzel olacağı inancını kaybetmeden  sürekli dua ederdim. Bir gece 3 e kadar ibadet edip Peygember efendimzi rüyamda görmek dilekleriyle gözlerimi yumdum.Sanki kendisini görürsrm herşey daha güzel olucaktı.Ben sanırım çok şaslı bir kulum efendimiz rüyama geldi öyle güzel bir yüzü vardı ki hafifi sakal ( ben sakalı pek sevmem )ama ona çok yakışmıştı.Öyle güzel glümsedi ki bana uyanmak isteedim  anlık bir olaydı fakat çok huzur vericiydi.

Back to Top
KüBraA View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KüBraA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Haziran 30 2008 at 17:31

Ne güzel ne mutlu sizlere..RABBİM İNŞALLAH BANADA NUR YÜZLÜ PEYGAMBERİMİZİ(SALLALLAHUALEYHİVESELLEM)RÜYAMDA GÖRMEYİ NASİP EDER..İNŞALLAH

Back to Top
oguzerdem View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote oguzerdem Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Temmuz 02 2008 at 23:12
siteye yeni üye oldum çok güzel bi site Allah hazılayanlardan razı olsun
ben 3 defa rüyamda gördüm fakat 3 rüyamda da tam olarak mübarek suretini görmek nasip olmadı sadece onun Hz.Muhammed(s.a.v)oldugunu  bildim rüyalarımı sizinle paylaşmak istedim
1.rüyamda 3 kişi bir mescide dogru ilerliyorlar ortada ki kişinin Hz. Peygamber oldugunu biliyorum ama yüzünü göremiyorum Hz Peygamberin yanındaki 2 kişi bana gidip abdest almam gerektigini söylüyolar dediklerini yapıp abdestimi alıyorum ve onların hemen ardında namaza duruyorum
2.rüyamda peygamberimizin ardı sıra yürüyorum bir bahçeye giriyoruz ben balçıklı bir yere giriyorum orda ezan okuyup bende o bahceye girecegim fakat bir türlü ezanı bitiremiyorum tam bitirdigim esnadaysa Peygamber efendimiz geldigimiz yoldan bahceden cıkıp gidiyor
3.rüyamda çok  kalabalık biryerdeyim öylece ayakta duruyorum herkes siyahlar giymiş bana dogru yürüyor fakat bir tek kişi beyazlar içinde ve bana sırtı dönük
onun kim oldugunu soruyorum herkese bana Hz.Peygamber oldugunu söylüyorlar
ama ne yazık ki bu 3 rüyamdada gördügümün sadece Hz.peygamber oldugunu bildim ve mübarek yüzünü tam olarak görmek nasip olmadı
Back to Top
Yasin8413 View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Yasin8413 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Temmuz 03 2008 at 00:52
Selam Kardeşlerim,
Yaşım 21'di, Çok sıkıntılı bir hayat geçiriyordum (maddi olarak pek olmazsada). Resullah efendimizi daha önce güzel yüzünün tüm ayrıntılarını Necat'ül Müminun adlı bir kitapta okumutum. Biraz olsun aklımda kalmıştı. 16 Nisan 1987 Cuma gecesiydi. Bir mezarlık alanda Üstü çatılı yanları açık bir kamelya önünde dimdik ayakta duruyordu. Allah resulunun üstünde balık sırtı modeli kahverengi bir ceket, beyaz bir gömlek vardı. Gözükür gözükmez, bana bir ses 3 kez:"İyi bak bu Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.) efendimizdir" dedi. Benim hemen kalbime o an kuşku girdi. Kitapta okuduklarımla mukayese etme fikri aklıma geldi. O anda aklıma neresi geliyorsa adeta o kısım zoomlanıp iyice gösteriliyordu. (Hamdolsun)Göz bebekleri karaydı diyordum orası gösteriliyordu. Alnı genişti diyordum orası gösteriliyordu. Ten rengi muhteşemdi. Öyle bir ten rengi görmedim. Adeta yüzüne kan fışkırmış derler ya ? ama beyazla karışık esmerimsi bir renk. fakat güzel mi güzel...Burnu, kaşları... Sakalı göğsünü doldururdu diye düşündüm Ama o olmadı. Sakalı ne çok uzun ne de çok kısa idi. Beyaz diye düşündüm. Fakat sakalı simsiyah ancak sayılır derecede beyazlar vardı içinde. Allahım sana hamd olsun... Bana hiç bir şey demedi bu hal bayağı sürdü. Adeta portresini aklıma çizdiren Rabbime hamd olsun...Allah cümlemizi onun şefaatlerine nail eylesin.    
Back to Top
tamer27 View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tamer27 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Şubat 08 2013 at 07:17
Back to Top
tamer27 View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tamer27 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Şubat 08 2013 at 07:27
Selamünaleyküm, ben Efendimizi görmedim fakat rüyam su skildeydi; benim elimde iki tane kuzu pirolasi bunlardan birisini bir arkadasa, digerinide Efendimiz (sav) e veriyorum, fakat efendimizin yüzünü görmedim. Efendimiz(sav) pirzolayi almadan nazikce soruyor; "bunu banami ikram ediyorsunuz" diye. fakat bu öyle bir sormaki, hani birisine sürpriz yapip bir hediye verirsiniz o kiside hediyenin kendisi icin oldugunu bildigi halde, sevinc icinde  "bu benimmi" der ya, iste Resulullah böyle soruyordu. Yani bu nasil bir alcakgönüllülük bakarmisiniz. halbuki alti üstü bir tek pirzola. Ben gözyaslari icide uyandim, hemen salat getirdim dünyalar güzeline. Inanin bana bu rüyayi dün gece gördüm hala kendime gelemedim. 
Back to Top
kalb View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kalb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Mart 07 2013 at 08:31
kardeşim görmeyi çok mu istedin yada dua mı ettin?duaysa hangi duayı okudur kardeşim
Back to Top
hasbi1563 View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hasbi1563 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Nisan 18 2013 at 03:16
Ben hz peygambere salavat getirdim onun sayesinde gördüm rüyamda hemen rüyama gecegim rüyamın başlangıcında bir yerdeydim  dümdüzdü kapkaranlık bir yerdeydim ilerde bir ışık parlıyordu 3 adım attım oraay ulaşdım beyaz elbiseli uzun boylu birisi vardı fakat yüzünü görtermedi sordum sen muhammed misin dedim evet ben muhammedim diyerek karşılık verdi sesi kalın degildi ince gibiydi cok incede degildi cok güzel sesi vardı yüzüne bakdım fakat göremedim bembeyaz bir perde vardı sanki.
Back to Top
tubali View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tubali Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Mayıs 23 2013 at 01:53

BEN DE PEYGAMBER EFENDİMİZİ DÜN GECE RÜYAMDA GÖRDÜM RÜYAMDAN ÖNCE 4, 5 GÜN ÜST ÜSTE HER GECE YATAKTA PEYGAMBER EFENDİMİZE USANMADAN BIKMADAN DEFALARCA SALAVAT GETİRDİM UYUYANA DEK GECE UYANDIĞIMDA DA SALAVAT GETİRDİM VE İKİ GÜN ARA VERDİM VE DÜN GECE GÖRDÜM.RÜYAM ŞÖYLE BİR ODA DA TANIMADIĞIM BİR KİMSE İLE OTURUYOMUŞUM DİĞER ODA DA SANKİ BİRİ VAR VE PEYGAMBER EFENDİMİZ BURDA YATIYOR DİYOR İKİ DİZİMİZİN ÜZERİN DE TANIMADIĞIM KİŞİ İLE ODAYA GİRİYORUM EMEKLEYEREK. PEYGAMBERİMİZ YATTIĞI YERDEN DOĞRULUYOR VE YÜRÜYOR ELBİSESİ YOK SANKİ KORKU VE UTANCIMDAN (İŞLEDİĞİM GÜNAHLARDAN) DOLAYI YÜZÜNE BAKAMIYORIM VE EMEKLEYEREK YANINA ULAŞIYORUM YANIMDAKİ DE EMEKLİYOR VE EFENDİMİZ O KİŞİNİN ELİNDEN TUTUYOR VE BEN UTANCIMDAN YÜZÜNE BAKAMAZKEN BENİM BİR ELİMDEN TUTUYOR  VE BEN SEVİNÇLE YÜZÜNE BAKIYORUM VE TAM O SIRADA DİĞER ELİMDEN DE TUTUYOR VE VE MÜBAREK BANA TEBESSÜM EDİYOR YÜZÜNÜ ÇOK YAKINDAN VE ÇOK NET GÖRDÜM BEYAZ TENLİ UZUN SAÇLI OMUZLARINDA  FAKAT GÖZLERİ RENKLİYDİ YEŞİL YADA MAVİ DİYE BİLİRİM SAKALLARI ZEHİR KADAR SİYAH VE ŞUNU DİYE BİLİRİM Kİ HER BİR SAKAL TELİ SANKİ MÜBAREK YÜZÜNE ÖZEL OLARAK YERLEŞTİRİLMİŞ BEN DAHA ÖNCE ÖYLE GÜZEL BİR SAKAL VE ÖYLE GÜZEL BİR YÜZ GÖRMEDİM ORTA YAŞLARDA VE ELİMDEN TUTARKEN PARMAĞINDA BİR ALTIN ALYANS GÖRÜYORUM . SONRA UYANIYORUM  VE DUYGU SELİ İÇİNDE SABAH EZANINI DUYUYORUM VE RÜYAMDA ELİMİ TUTTUĞUNU HATIRLAYINCA AĞLADIM SONRA SABAH NAMAZINI KILIP YATTIM . AMA RÜYAMDAKİ KİŞİ SONRA ADINI KADİR DİYE DUYDUM DİYE HATIRLIYORUM DAHA SONRA BEN İSA OLARAK TAHMİN EDİYORUM SONRA HZ MUHAMMED OLDUĞUNA KANAAT GETİRİYORUM RÜYAMIN SONLARI BELİRGİN DEĞİL YANİ AMA NET OLARAK HATIRLADIKLARIM BU KADAR UYANINCA GÖRDÜĞÜMÜN HZ MUHAMMET OLDUĞU İÇİME ÖYLE Bİ İŞLİYORKİ ANLATAMAM BU DUYGUYU HEKES İNŞALLAH GÖRÜR RÜYASINDA ALLAH HERKESE NASİP EDER İNŞALLAH.

allah yolunda ki alevi
Back to Top
req13 View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote req13 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Aralık 26 2013 at 21:56
MERHABA,

BENDE  AKSAM GORDUM. RUYALARIMIZ COK BENZIYOR. BENDE YANIMDA TANIMADIGIM BİRİ ILE BI ODAYA CIKIYORUM MERDIVENDEN GUYA O KİŞİ PEYGAMBERİMİZİN COK YAKIN ARKDASIYMIS. SIRTI DONUK OTURUYOR USTUNDE SIYAH UZUN BIR FERECE VAR KOL KISIMLARI BIRAZ GENIS. BEN ONUN HUZURUNA CIKINCA AGLIYORUM BASIM ONUMDE BAKAMIYORUM UTANIYORUM GUNAHLARIMDAN DOLAYI SONRA YUZUNU BANA DONUYOR. BEMBEYAZ VE YUZU VAR . FARKLI VE COK GUZEL BIR GUZELLIK SOZ KONUSU. AYRICA SACLARI SIYAH VE UZUNDU. BEN GENC HALINI GORDUM. SABAH EZANI ILE BIRLIKTE UYANDIM. INSALLAH HERKESE NASIP OLUR.
Back to Top
Mustafa2134 View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mustafa2134 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Ocak 13 2014 at 11:50
Back to Top
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mustafa2134 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Ocak 13 2014 at 11:53
Herkese merhaba öncelikle. 24 yasımdayım. ve yaklasık son 17 yıldır her sene 1 defa nisan ayında genellikle Peygamber efendimizi rüyamda görüyorum. Onu görürkenki manevi huzur, engelleyemediğimiz gözümüzün dolması,titrememiz... aynı rüyaları gören sizz kardeslerim abilerim ablalarım tarafından iyi bilinir.. Allahım herkese nasip etsin bu güzelliği
Back to Top
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mustafa2134 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Ocak 13 2014 at 12:06
Sizlere son gördüğüm rüyayı anlatmak istiyorum.Gördüğüm rüyaların hepsinde bizzat Peygamber efendimizin yüzünü suretini boydan boya gördüm,o mübarek yüzü hala aklımda....Rüyam şöyleydi

Dümdüz ve uzun bi yolda ilerliyorum.Sağımda ve solumda ağaçlar otlar var. ama dünya üzerinde ne kadar ağaç çeşidi varsa hepsi var,değişik değişik ağaç ve otlar.. ve bu ağaçların otların hepsi haykıra haykıra,sallana sallana ALLAH ALLAH diyorlardı. Ben ürküyorum ve koşmaya baslıyorum.
      Sonra birden bire gök kararıyor sağıma soluma şimşekler çakıyor,ve aşırı sağanak bir yağmur yağıyordu.Dümdüz yolumda sıgınacak hiçbir yer yoktu,ben deli gibi koşmaya devam ediyorum.
      Derken küçük bir kulübe gördüm,oraya sığınayım dedim bu afet kıyamet geçene kadar. İçeri girdim.Peygamber efendimiz ve HZ.Ebubekir matbaa dan yeni çıkardıkları gazeteleri bi poşete koyuyorlardı ve Peygamber efendimiz bana dönüp dedi ki Nerde kaldın? Seni bekliyorduk bizde. Ben de geldim efendimiz dedim. Poşeti elime verdi ve bana dedi ki efendimiz, Al bunları sana dediğim yere ulaştır.
       Tamam dedim ve  çıktım kulübeden. Çıkar çıkmaz serseri görünümlü biri beni bıçakladı ve oldugum yere yığıldım kaldım. Öleceğimi düşünüyordum rüyada. O sırada HZ.Ebubekir beni gördü ve beni bıçaklayan kişiyi kovalamaya basladı. Peygamber efendimiz beni yerden aldı ve mübarek kucagına aldı. Ben o mübarek kollardayken şöyle kafamı kaldırdım o güzel nur yüze baktım. Ve efendimize dedim ki ölecekmiyim ben.
       Yüzüme bakıp gülümsedi ve bana dedi ki ölmiyeceksin korkma. Daha var dedi....

Bu şekilde uyandım. sabah ezanı okunuyordu. Gözümden hakim olamadıgım yaslar akıyordu ve titriyordum.

Back to Top
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mustafa2134 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Ocak 13 2014 at 12:15
İlk gördüğüm rüyayıda anlatmak istiyorum. 6-7 Yasındaydım. Ve rüya hala dün görmüş gibi aklımda.Sizlerle paylasmak istiyorum.Rüyam söyleydi....

Her yer kapkaranlık. İlerde sadece 1 kapı var ve kapının deliğinden beyaz bir ışık geliyor. Ben kapya yaklaşıp delikten bakmak istedim, ama manevi bir güç beni engelledi,şimşekler çakıyordu üzerime sanki bakmamam için. Tekrardan bakmayı denedim yine bakamadım. 3. seferde tüm gücümü topladım kendimi şöyle bir silktim ve baktım. o manevi güç beni engelleyemiyordu artık.
      Kapı deliğinden baktıgımda içerde beyazlar giymiş 2 kişi vardı. Yanyana durmuşlardı. Birinin kalbinin üzzerinde HZ.MUHAMMED  diğerinin kalbinin üzerinde HZ.EBUBEKİR yazıyordu. Sonra kapı açıldı Peygamber efendimiz benim elimi tuttu ve bana hadi senle biraz gezelim dedi. Beraber gezdik tozduk sonra bir banka oturduk. Ben efendimize dedim ki sizi rüyamda gördüğümü herkese anlatabilirmiyim?
    Bana sakın kimseye anlatma dedi başta. Ben üzülüp basımı öne eğdim, basımı kaldırıp gülümsedi, Tamam istediğin herkese anlatabilirsin dedi. Çok mutlu olmustum o an uyandım..
   Ezan okunuyordu hemen annemi uyandırdım ve ilk ona anlattım. O da çok mutlu olmustu.

Yüce rabbim görmek isteyen herkese nasip eder inşallah
Back to Top
Hakan göktaş View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hakan göktaş Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Nisan 07 2016 at 15:21
Selamunaleyküm yıllar önce 10 yıl kadar ilk görüşümde çokça salavatla sünnetlerle ve tebliğle meşkulken rüyada Efendimiz aleyhi salatü vesselama Allahım ruhumu  götürdü. ihtişamlı, bir tahtta tahtın arkasından rengarenk ışıklar süzülüyor sanırım orası cennetti yaklaştım sağ elini öptüm yüzü pembe beyaz nurçehreli sakalı çok uzun değildi ama gördüğüm en güzel  çehreydi tahttan indi üstünde hırkası vardı beraber 5 dakika kadar hiç konuşmadan tam yanyana yürüdük içimde sonsuz huzurla... sonra elinde bir futbol topu vardı bana verdi ve yer yenikapı tren istasyonu.. trenin son vagonuna bindi ve yusufum oğlum diye 3 kere seslendi ve gitti ben istasyonda taht ve topla kaldım. gittiği için üzüldüm. ama sonra Mevla o kadar sık göstermeye başladıki onları anlatamam.  şunları farkettim gördüğümün ertesinde içim müthiş sevinç coşku ve mutlulukla doldu sıkıntılarım gitti ve hep iyiliklerle ve güzellik ve bereketle karşılaştım ve bitmeyen bir huzur. şimdi Efendimizi s.a.v. görmenin tabirini şöyle açıklayabilirim. her ne şekilde görülürse görülsün iyilikler güzellikler buluyor göreni sağlık sıhhat afiyet bereket huzur mutluluk veriyor MEVLAMIZ. ALLAHA emanet olun.
2345234m
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.