www.hz-muhammed.net Homepage

- Sadece  ve Sadece Peygamber Efendimiz (s.a.v) Hakkında Konu Paylaşılmasına İzin Verilecektir.
- Kul Hakkını ve Telif Yasasını İhlal Edici İçerik Eklenmesi Yasaktır.
KUTLU DOĞUM AYI GELDİ.
Şimdi SLAVAT ve HATİM lerimizle; PEYGAMBER EFENDİMİZ'e VEFA ZAMANI
  2009 (Okunan) 2010 (Okunan)   2011 (Hedef) 2011 (Okunan) 2011 (Kalan)
Salavat 1.268.640 1.247.200   1.000.000 80.000  
Hatim 4 Hatim 6 Hatim   5 1. Hatim  
2011 Yılı Kutlu Doğum Ayı HATİM Kampanyamıza Katılır mısınız ?

2011 Yılı Kutlu Doğum Ayı SALAVAT Kampanyamıza Katılır mısınız ?

Forum Home Forum Home > EFENDİMİZ HZ.MUHAMMED HAKKINDA KAYNAKLAR > YAZILI KAYNAKLAR > Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(s.a.v) İle İlgili Mektuplar
  New Posts New Posts RSS Feed - gel ya RASULALLAH.... (sav)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

gel ya RASULALLAH.... (sav)

Post Reply Post Reply
Author
KURUCU ÜYE
KURUCU ÜYE

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ...SuLe... Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: gel ya RASULALLAH.... (sav)
    Posted: Nisan 02 2008 at 12:47

Nasıl anlatayım ki O nu;

Mevla'nın "senin için yarattım bu cihanı" nidasıyla mı?

Doğumuyla bayram eden yerin göğün sevinç çığlığıyla mı?

Kainatın uğruna yaratıldığı, Alemlerin Efendisi, Cihanın biricik İncisi ni anlatmaya hangi kalem hangi kağıt yeter ki...
Gülüşüyle dağlar taşlar coşar, hüznüyle arşu-alem ağlardı. Yüreğindeki o insan sevgisi kainattan taşardı ya; şu yalan dünyaya nasıl sığardı?

O güzel gözleri kime baksa bir ateş düşerdi ki yüreğine;söndürür mü hiç yüce dağların karı bu aşkın narını...
Konuştumu tatlı dilleriİ büyülerdi o sevgiden merhametten, imandan yoksun zavallı beyinleri...
Demiş ya şair: "Mirec tan iner gibi, hac dan döner gibi Gel Ya RAsullah" Gel ya...Gel de merhem ol şu sensizlikten katılaşmış, nasır bağlamış, kapanmayan gönül yaralarımıza...

Gel de nurunla yumuşat şu insanlıktan nasib almış, taş kesiğikalplerimizi.
Saygıdan, sevgiden yoksun, yetimi okşamaktan aciz, ana-babaya asi şu beyinleri erdeminle, sabrınla döndür yeniden hayata.
İnsan sevgisini, ana şefkatini, aşkın ı gömdük kalbimize. Artık eser yok yüreğimizde sevgiye merhamete dair. İmanın kırıntısı bile yok boş beyinlerde..
Acılara, belalara isyan ediyoruz da; halimize verilen nimetlere şükredemiyoruz. Kalplerimiz kararmış ya; hayrı kendimizden şerri kaderden biliyoruz.

Var mı acaba senin kadar çekeni?
Ama o güzel imanla nasıl söndürdün yüreğindeki ateşi...Gel de kulluk görsün kainat. Sabır, dürüstlük, doğruluk, iman neymiş anlasın beşeriyat.
Seni kaybettiğimiz güm, yandı ya yer-gök ahından. Kainat kahroldu acından. Bir hıçkırık düğümlendi arşu-ala nın boğazına. Hala o hıçkırık boğazımızda. Ama ağlayamıyoruz da utancımızdan; yobaz beyinlerin aşağılamasından korkumuza..

O güzel yüzünle, tatlı dilinle, o koskocaman iman dolu yüreğinle gel de; yeniden bayram eylesin cihan. Gidişine nasıl yandıysa evren; dönüşüne çığlık atsın ta derinlerden.
Kaldır üzerimizden şu kara bulutları, Rabbimizle aramızdaki malı, parayı ve dünya aşkını.! Senin vasıtanla kavuşalım O'na ve komşu olalım nurdan konağında sana...

Şefaat Ya Rasullah!
Şefaat Ya Rasullah!
Döndür bizi yeniden YÜCE MEVLA' ya........

KAİNAT HASRET SANA YA RASULALLAH

alıntı
       gunah KALBE islemesin
Back to Top
mucahid View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mucahid Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Nisan 03 2008 at 10:22
Bir bedevi Peygambere (SAV):
“- Ey Allahın Rasulü “Metes - Sâatü? kıyamet ne zaman?” diye sordu. Bunun üzerine RasulAllah (SAV):
“Mâ adette lehâ = Kıyamet için ne hazırladın?”
Hubballâhi ve Rasulihî = Allah ve Rasulünün sevgisini.”
(Bunun üzerine) RasulAllah(asm) şöyle buyurdu:
“Ente meamen ahbebte = Sen sevdiklerinle berabersin.”

Allah(cc) sizi cennete sevdiklerinize komşu etsin...
Ey Rabbim! Beni ve soyumdan gelen insanları namazda devamlı ve duyarlı kıl.
Ve ey Rabbimiz, bu duamı kabul buyur;
Hesab’ın görüleceği Gün, beni, anamı ve bütün müminleri bağışla.”
Back to Top
seyda View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote seyda Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Nisan 03 2008 at 10:37
Ya RasulAllah(asm) bugün bir başka oturdu özlemin içime. beşerin sevdasını gördüğümde anlıyorum senin kıymetini. fani dünyanın fani oluyor sevgileri. Oysa her sabah birileri başka aşklara yelken açıyor. Kimi kavuşamıyor sevdiğine ve kısa zaman sonra unutuyor. Aşkı senden öğrenmeli Habibim. Sen ki aşkın uğruna bütün dünyayı reddensin. Sen ki imkanın olmasına rağmen gene aşkın uğruna rahmet peygamberi olmayı kabul edensin. seni ne kadar övsek azdır.

ALLAH(cc) razı olsun kardeşim
Eğer Rabbimin sözlerini yazmak için deniz mürekkep olsa, Rabbimin sözleri tükenmeden önce, deniz muhakkak tükenecekti, bir mislini daha yardımcı getirsek bile."
Back to Top
@GÜLŞENİN@ View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote @GÜLŞENİN@ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Haziran 01 2008 at 02:36
Canım kardeşim bu benim eserimdi.Bu eserimi bu şekilde süslenmiş ve buraya taşınmış olarak görmek inanın beni çok mutlu etti.elinize ve güzel yüreğinize sağlık..
KAİNAT HASRET SANA YA RASULALLAH!
Back to Top
@GÜLŞENİN@ View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote @GÜLŞENİN@ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Haziran 01 2008 at 02:41
ya Rasulallah! Aşkın öyle yüce ki kalplerde..Köprü oluyor iman dolu yüreklerin arasında..En fani ve en sağlamından..Kainat hasretinle sürükleniyor bilinmezlere..Seni çook özlüyoruz Sevgililer Sevgilisi..
KAİNAT HASRET SANA YA RASULALLAH!
Back to Top
zülfikar View Drop Down
Üye
Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zülfikar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Haziran 02 2008 at 07:35
çok güzel olmuş arkadaşım allah razı olsun
bizimde bir adımız var ezanla kondu sela ile bitecektir
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.