www.hz-muhammed.net Homepage

- Sadece  ve Sadece Peygamber Efendimiz (s.a.v) Hakkında Konu Paylaşılmasına İzin Verilecektir.
- Kul Hakkını ve Telif Yasasını İhlal Edici İçerik Eklenmesi Yasaktır.
KUTLU DOĞUM AYI GELDİ.
Şimdi SLAVAT ve HATİM lerimizle; PEYGAMBER EFENDİMİZ'e VEFA ZAMANI
  2009 (Okunan) 2010 (Okunan)   2011 (Hedef) 2011 (Okunan) 2011 (Kalan)
Salavat 1.268.640 1.247.200   1.000.000 80.000  
Hatim 4 Hatim 6 Hatim   5 1. Hatim  
2011 Yılı Kutlu Doğum Ayı HATİM Kampanyamıza Katılır mısınız ?

2011 Yılı Kutlu Doğum Ayı SALAVAT Kampanyamıza Katılır mısınız ?

Forum Home Forum Home > EFENDİMİZ HZ.MUHAMMED (S.A.V) > Efendimiz Hz. Muhammed'in Duaları
  New Posts New Posts RSS Feed - YETMİŞBİN MELEGİN DUASI
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

YETMİŞBİN MELEGİN DUASI

Post Reply Post Reply
Author
KURUCU ÜYE
KURUCU ÜYE

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gonullu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: YETMİŞBİN MELEGİN DUASI
    Posted: Ekim 08 2006 at 00:11
Meşguliyetlerin artması, hayatın yoğunlaşması gibi sebepler hasta ziyaretlerini aksatmanın mazereti olmamalı. Efendimiz s.a.v.'in hayatını ve onca yoğunluğu arasında sürekli ziyaretlerde bulunduğunu hatırlamamız bize güç verecektir.

Hasta ziyareti mi yapıyorsun, yoksa normal bir ziyaret mi?

Birisi size böyle bir soru sorsa eminim şaşırırsınız. Ziyaret ziyarettir, hasta ziyareti ile normal ziyaret arasında ne fark var; diye düşünürsünüz. Ama bu soruyu Hz. Ali r.a. soruyorsa, fikrinizi değiştirirsiniz sanırım.

Peygamber Efendimiz s.a.v.in torunu Hz. Hasan r.a. hastalanmıştı. Babası Hz. Ali r.a Ebu Fahite isminde bir ahbabını elinden tutarak:

- Gel Hasana gidelim, hastadır, ziyaret edelim, dedi. Hz. Hasanın yanına vardıklarında, sahabilerden Ebu Musa r.a.ı da orada buldular. Hz. Ali, Ebu Musa'ya bu soruyu sordu:

- Hasta ziyareti mi yapıyorsun, yoksa normal bir ziyaret mi?

Ebu Musa r.a. cevap verdi:

- Tabii ki hasta ziyareti yapıyorum.

Bunun üzerine Hz. Ali r.a. Resul-i Ekrem s.a.v. Efendimizin şu mübarek sözünü nakletti:

- Bir müslümanı hasta olduğu için sabah vaktinde ziyaret eden hiç bir müslüman olmaz ki, akşama kadar yetmiş bin melek ona dua edip, affını dilemesin. Yine hastayı akşamleyin ziyaret eden hiç bir müslüman olmaz ki, sabaha kadar yetmiş bin melek ona dua edip, affını dilemesin. Ayrıca onun cennette bir meyveliği de olur (Tirmizî, Ebu Davud)

Edited by gonullu - Ekim 08 2006 at 00:12
selam & dua ile
Back to Top
ceren View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ceren Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Ekim 11 2006 at 23:18
paylaşımın içi teşekkür
Back to Top
enes View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote enes Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Ekim 12 2006 at 06:50

ALLAH RAZI OLSUN

Back to Top
burak_67 View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote burak_67 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Aralık 25 2006 at 04:48
merhabalar ben burak.peygamber efendimizin hz ebubekir yada eşine söylediği sözleri arıyorum bu sitede çok gezdim halada geziyorum. siz biliyorsanız dj-buri@hotmail.com adresine linki yada sözleri yollar mısınız çok önemli.lütfen.
Back to Top
gonullu View Drop Down
KURUCU ÜYE
KURUCU ÜYE

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gonullu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Aralık 25 2006 at 19:56
kardeşim ne gibi bir söz hz cüveyriye annemize söylemiş olduğu söz mü (dua)
selam & dua ile
Back to Top
burak_67 View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote burak_67 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Aralık 30 2006 at 06:15
kusura bakmayın çok geç yazdım size ama.o ödevi değiştirmek zorunda kaldık bende bu siteden başka bir konu seçtim bu siteyi açanlar için,bu siteye emek verenler ve bana mail atanalar için allah razı olsun.allaha emanet olun.çok sağolun teşekkürler.iyi akşamlar.
Back to Top
ADMİN View Drop Down
Yönetici
Yönetici

suskun..

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ADMİN Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Ocak 14 2007 at 03:08
allah razı olsun.SELAM VE DUA İLE...
"Gönül Gönüldür,Olsada Göğsünde bir zalimin.. O'nu Kıran Gitmesin Tavafına Kabe'nin"
Back to Top
hayat naz View Drop Down
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hayat naz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Ocak 15 2007 at 05:29
ALLAH RAZI OLSUN İŞALLAH BU SÖZÜ OKUYAN HERKEZ ARTIK HASTA ZİYARETİNİN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUGUNU ANLAR VE GİDER ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN
Back to Top
CeNNeT_AğAcI View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeNNeT_AğAcI Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Ağustos 22 2009 at 22:48

Rasullah her sabah namazından sonra  ilk olarak cemaatte hastası olan birinin olup olmadıgını sorardı varsa zıyaret etmek ıstedıgını belirtirdi.Gerçekten hasta ziyareti önemli bi yere sahip dinimizde.Allah razı olsun paylaşım için.

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.