www.hz-muhammed.net Homepage

- Sadece  ve Sadece Peygamber Efendimiz (s.a.v) Hakkında Konu Paylaşılmasına İzin Verilecektir.
- Kul Hakkını ve Telif Yasasını İhlal Edici İçerik Eklenmesi Yasaktır.
KUTLU DOĞUM AYI GELDİ.
Şimdi SLAVAT ve HATİM lerimizle; PEYGAMBER EFENDİMİZ'e VEFA ZAMANI
  2009 (Okunan) 2010 (Okunan)   2011 (Hedef) 2011 (Okunan) 2011 (Kalan)
Salavat 1.268.640 1.247.200   1.000.000 80.000  
Hatim 4 Hatim 6 Hatim   5 1. Hatim  
2011 Yılı Kutlu Doğum Ayı HATİM Kampanyamıza Katılır mısınız ?

2011 Yılı Kutlu Doğum Ayı SALAVAT Kampanyamıza Katılır mısınız ?

Forum Home Forum Home > EFENDİMİZ HZ.MUHAMMED HAKKINDA KAYNAKLAR > SİZDEN GELENLER
  New Posts New Posts RSS Feed - ALLAH DOĞRU DOSTLARDAN MAHRUM ETMESİN
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

ALLAH DOĞRU DOSTLARDAN MAHRUM ETMESİN

Post Reply Post Reply
Author
Yeni Üye
Yeni Üye

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote a_h_m_e_tt Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: ALLAH DOĞRU DOSTLARDAN MAHRUM ETMESİN
    Posted: Temmuz 31 2007 at 01:16

Bir gece Medine sokaklarında Halife Hazreti ömer ve Abdurrahman bin Avf hazretleri gezerken bir evin içinden karışık seslerin geldiğini duyarlar. Biraz yaklaşınca sorar Halife:

- Ey Abdurrahman, bu evin kime ait olduğunu biliyor musun? Abdurrahman bin Avf, “Bilmiyorum” der. - Burası Rebi’a bin ümeyye'nin evidir. içindekiler de sarhoşlar, içmişler bağırıp çağırışıyorlar. Ne dersin, bunlara ne türlü bir ceza uygulayalım? Gecenin bu saatinde bu haldeler... Abdurrahman bin Avf der ki:

- Bana kalırsa ceza uygulanacaklar onlar değil, biziz! irkilir Halife. - Neden? diye sorar. şöyle izah eder büyük sahabe:

- Allahü Azimüşşan ‘insanların gizli ayıplarını araştırmayınız’ buyuruyor. Biz ise gecenin bu saatinde evinin içindeki ayıplarını araştırıp meydana çıkarmakla meşgulüz. Aslında cezalık işi biz yapıyoruz demektir! Bunun üzerine düşünmeye başlayan Halife, elini Abdurrahman bin Avf'in eline uzatarak der ki:

- Tut şu elimden de bir an evvel buradan uzaklaşalım; yoksa biz onlara değil, onlar bize ceza isteyebilirler. Oradan hızla uzaklaşırken de söylenmekten kendini alamaz Halife!

- Allah insanları doğru düşünen dostlardan mahrum etmesin. Kimseyi de kendi kanaatinde ısrarcı eylemesin. Kendi kanaatini dostlarına kontrol ettirmek, daha doğrusunu duyunca da hemen kabul etmek ne güzeldir!

AMİN ECMAİN

PEYGAMBER EFENDİMZİ HZ MUHAMMET MUSTAFA (S.A.V) EFENDİMİZE VARLIKLAR ADEDİNCE SALATÜ SELAM OLSUN
Back to Top
e222 View Drop Down
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote e222 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Temmuz 31 2007 at 14:57
Allah razı olsun kardeşşm emeğine sağlk
MüsLümanLık nerde...Bizden geçmiş insanLık biLe alem aldatmaksa maksat,aldanan yok nafile,kaç hakiki müsLüman gördümse,hep makberdedir,MüsLümanLık bilmemm amma geLiba GökLerdedir..!

Back to Top
merve uran View Drop Down
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote merve uran Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Temmuz 31 2007 at 17:41
allah razı olsun inş allah hepimize hayırlı dostlar nasip eyler
hostur bana senden gelen ya gonca gül yahut diken ya hila'at_ü yahut diken NARINDA HOS NURUNDA HOS
Back to Top
kaptan View Drop Down
Yönetici
Yönetici

kardeşlik dostluk iyilik ibadet

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kaptan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Temmuz 31 2007 at 20:52
allah razı olsun eline saglık
RABBİM BÜTÜN KARDEŞLERİMİZ BÜTÜN KÖTÜLÜKLERDEN KORUSUN GÜNAHLARIMIZI AFFETSİN DOGRU YOLU BULMAYI NASİP ETSİN AMİN . . .
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.