www.hz-muhammed.net Homepage

- Sadece  ve Sadece Peygamber Efendimiz (s.a.v) Hakkında Konu Paylaşılmasına İzin Verilecektir.
- Kul Hakkını ve Telif Yasasını İhlal Edici İçerik Eklenmesi Yasaktır.
KUTLU DOĞUM AYI GELDİ.
Şimdi SLAVAT ve HATİM lerimizle; PEYGAMBER EFENDİMİZ'e VEFA ZAMANI
  2009 (Okunan) 2010 (Okunan)   2011 (Hedef) 2011 (Okunan) 2011 (Kalan)
Salavat 1.268.640 1.247.200   1.000.000 80.000  
Hatim 4 Hatim 6 Hatim   5 1. Hatim  
2011 Yılı Kutlu Doğum Ayı HATİM Kampanyamıza Katılır mısınız ?

2011 Yılı Kutlu Doğum Ayı SALAVAT Kampanyamıza Katılır mısınız ?

Forum Home Forum Home > EFENDİMİZ HZ.MUHAMMED HAKKINDA KAYNAKLAR > SİZDEN GELENLER
  New Posts New Posts RSS Feed - KüÇüK GüNaH Hep küçük mü kalır??
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

KüÇüK GüNaH Hep küçük mü kalır??

Post Reply Post Reply
Author
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote e222 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: KüÇüK GüNaH Hep küçük mü kalır??
    Posted: Temmuz 17 2007 at 19:05

TEVBEDE SEBAT ETMEDİKÇE VE GÜNAHLARI TERK ETMEDİKÇE İLAHİ YARDIMI UMMAK DOĞRU OLMAZ. ALLAH'IN RAHMET, BEREKET VE İNAYETİ SONSUZDUR AMA HESABI VE AZABI  DA ŞİDDETLİDİR.

KAMİL BİR TEVBE İÇİN BÜYÜK GÜNAHLARI TERK ETMEK LAZIM  GELDİĞİ GİBİ, KÜÇÜK GÜNAHLARIDA  TERK ETMELİDİR VE GÜNAHLARIN HEM ZAHİRDE HEM DE BATINDA TERKİ GEREKİR. HIRS, HASET, KÖTÜ ZAN, ÜMMET-İ MUHAMMED'E KARŞI KİN VE NEFRET GİBİ İÇTEN İŞLENEN GÜNAHLARI, DIŞTAN İŞLENEN GÜNAHLAR GİBİ TERK ETMEDİKÇEİNSAN GÜNAHTAN KURTULMUŞ OLAMAZ.

RASULULLAH S.A.V. EFENDİMİZ, ASHABIYLA (ALLAH ONLARDAN RAZI OLSUN) BİR VADİYE GELDİ. ASHABINA ODUN TOPLAMALARINI SÖYLEDİ. OYSA GÖRÜNÜRDE ODUN YOKTU. ASHAB, ÇALI-ÇIRPI DIŞINDA ÇEVREDE ODUN GÖREMEDİKLERİNİ SÖYLEDİLER. RASULULLAH S.A.V. :"ele geçirdiklerinizi küçük görmeyin, bir kimse üst üste bir şeyler bulup biriktirirken bunların büyüyüp gittiğini görür." BUYURDUKTAN SONRA  ŞÖYLE DEVAM ETTİ:

"hayır ve şer cinsi küçük şeyleri de böyle görmelisiniz. Küçük günah küçük günaha, büyük günah büyük günaha katılır. Hayır hayıra, şerde şerre  katılıp, bunlar bir araya geldiği zaman büyür, gider. Tek başına olduğu gibi küçük kalmazz."

ŞU HALDE BU ÇOK ÖNEMLİ BİR EMR-İ RABBANİDİR. ONUN İÇİN İKİ CİHAN SERVERİ S.A.V. BUYURMUŞTUR Kİ:

"mümin bir kul, işlediği günahı üzerine yıkılacak  bir dağ gibi görür, münafık ise bir sinek gibi görür. Günahın  küçüklüğüne  büyüklüğüne bakmayıp, kime karşı işlendiğine bakmak lazım gelir."

EĞER İŞLENEN GÜNAHIN KİME KARŞI İŞLENDİĞİ DÜŞÜNÜLMEZ DE HERKES ANLAYIŞINA, DÜNYADAKİ YAŞAYIŞINA UYARAK ÇİRKİN  AMELLER İŞLERSE,  BAŞIMIZA BİRBİRİNİ TAKİP EDEN BELA, MUSİBET VE HASTALIKLAR ÇÖKER. BUNUN İÇİN KUR'AN'DA BUYRULMUŞTUR Kİ:
"sizin başınıza gelen belalar kendi ellerinizle yaptıklarınızın karşılığıdır."

İNSANIN BAŞINI HAYIR GELİRSE ALLAH'IN RAHMETİNDEN, ŞER GELİRSE NEFSİNDEN,ŞEYTANDAN, DÜNYADAN OLDUĞUNU BİLİNMELİDİR.

MUSİBETLERE DÜŞEN KİMSE BU MUSİBETLERİ DÜNYEVİ SEBEPLERLE İZAH EDEMEZ. EĞER YAKİN SAHİBİ VE ŞEKSİZ-ŞÜPHESİZ ALLAH'IN HÜKÜMLERİNE İNANMIŞ İSE, BAŞINA GELEN BÜTÜN BELA VE MUSİBETLERİN ALLAH'A KARŞI İŞLEDİĞİ GÜNAHTAN VE GÜNAHLARINA TEVBE ETMEYİŞİNDEN, GÜNAHTA ISRAR ETMESİNDEN İLERİ GELDİĞİNİ BİLMELİDİR.

ALLAH TEALA HAZRETLERİ, NUH ALEYHİSSELAM'IN KAVMİNE HİTABIYLA BİZE BİLDİRMEKTEDİR Kİ:

"(NUH) dedi ki:Ey kavmim,gerçekten ben size açık bir uyarıcıyım."

AYETİN TEFSİRİNDE;"EY KAVMİM, İTAAT ETMEDİĞİNİZ SÜRECE  BAŞINIZA GELECEK AZABI BEYANLA BEN SİZİ KORKUTUCUYUM. EĞER İSYAN EDERSENİZ, HELAK EDİCİ AZABIN GELECEĞİNİ HABER VEREREK SİZİ ALLAH 'A İTAAT ETMEYE DAVET EDİYORUM." DENİLMEKTEDİR.

CENAB-I HAK İKİ ŞEYİ VAAD BUYURMUŞTUR:BİRİNCİSİ, BÜTÜN EMİRLERE UYARAK GÜNAHLARINA  TEVBE EDENLERİN KURTULUŞA ERECEĞİ, İKİNCİSİ TEVBE EDENLERİN TEHİRİ MÜMKÜN OLAN BİR ZAMANA KADAR ECELLERİNİN TEHİRİYLE HELAKTAN VE DÜNYANIN ZARAR-ZİYANINDAN KURTULACAĞI...

AKSİ HALDE , VERİLEN MÜHLET NE KADAR OLURSA OLSUN, İNSAN İLAHİ HÜKÜMLERE  UYMADIKÇA, DÜNYA VE AHİRETTE UĞRAYACAĞI ZARAR KAT'İDİR.

alıntı

A.E.OLUN SELAMETLE
MüsLümanLık nerde...Bizden geçmiş insanLık biLe alem aldatmaksa maksat,aldanan yok nafile,kaç hakiki müsLüman gördümse,hep makberdedir,MüsLümanLık bilmemm amma geLiba GökLerdedir..!

Back to Top
kaptan View Drop Down
Yönetici
Yönetici

kardeşlik dostluk iyilik ibadet

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kaptan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Temmuz 17 2007 at 22:44
ALLAH RAZI OLSUN
RABBİM BÜTÜN KARDEŞLERİMİZ BÜTÜN KÖTÜLÜKLERDEN KORUSUN GÜNAHLARIMIZI AFFETSİN DOGRU YOLU BULMAYI NASİP ETSİN AMİN . . .
Back to Top
aslıhan View Drop Down
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aslıhan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Temmuz 19 2007 at 10:36
mümin bir kul, işlediği günahı üzerine yıkılacak  bir dağ gibi görür, münafık ise bir sinek gibi görür. Günahın  küçüklüğüne  büyüklüğüne bakmayıp, kime karşı işlendiğine bakmak lazım gelir."
es.a..çok güzel bir yazı  Allah razı olsun....bu  söz çok dokundu...Allah yardımcımız olsun...selametle vesselam
Back to Top
e222 View Drop Down
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote e222 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Temmuz 19 2007 at 11:57
cümlemizden razı olsun kardeşimm
MüsLümanLık nerde...Bizden geçmiş insanLık biLe alem aldatmaksa maksat,aldanan yok nafile,kaç hakiki müsLüman gördümse,hep makberdedir,MüsLümanLık bilmemm amma geLiba GökLerdedir..!

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.