www.hz-muhammed.net Homepage

- Sadece  ve Sadece Peygamber Efendimiz (s.a.v) Hakkında Konu Paylaşılmasına İzin Verilecektir.
- Kul Hakkını ve Telif Yasasını İhlal Edici İçerik Eklenmesi Yasaktır.
KUTLU DOĞUM AYI GELDİ.
Şimdi SLAVAT ve HATİM lerimizle; PEYGAMBER EFENDİMİZ'e VEFA ZAMANI
  2009 (Okunan) 2010 (Okunan)   2011 (Hedef) 2011 (Okunan) 2011 (Kalan)
Salavat 1.268.640 1.247.200   1.000.000 80.000  
Hatim 4 Hatim 6 Hatim   5 1. Hatim  
2011 Yılı Kutlu Doğum Ayı HATİM Kampanyamıza Katılır mısınız ?

2011 Yılı Kutlu Doğum Ayı SALAVAT Kampanyamıza Katılır mısınız ?

Forum Home Forum Home > EFENDİMİZ HZ.MUHAMMED (S.A.V) > Efendimiz Hz. Muhammed'in Duaları
  New Posts New Posts RSS Feed - EFENDİMİZİN ÖĞRETTİĞİ DUALAR
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

EFENDİMİZİN ÖĞRETTİĞİ DUALAR

Post Reply Post Reply
Author
Yeni Üye
Yeni Üye

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote RAVZA HAZAL Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: EFENDİMİZİN ÖĞRETTİĞİ DUALAR
    Posted: Mayıs 20 2007 at 11:43
Peygamber Efendimizin Ögrettiği Dualar

Peygamber efendimiz, biz müslümanların nasıl duâ etmesi gerektiğini bildirmiştir. Bu duâlardan bazıları şunlardır:

Allahım, bana kendi katından hidâyet ihsân eyle, kendi fazlu kereminden bana ihsân eyle, rahmetini bana akıt ve bereketlerinden bana inzâl eyle.
Allahım! Ben âcizim, sen beni kuvvetlendir. Ben zelil bir kimseyim, sen beni izzetlendir. Ben fakirim, sen beni zenginleştir yâ erhamerrahimîn.
Allahım ben senin kulunum, kulunun ve câriyenin oğluyum. Perçemim senin elindedir. Bende hükmün geçerlidir, hakkımdaki kaza'n, adalettir. Senin olan, senin kendine isim verdiğin veya kitabında indirdiğin yahut yaratıklarından birine bildirdiğin veya katında, gayb ilminde kendine tahsis ettiğin bir isimle senden dilerim ki Kur'ân'ı kalbimin baharı, üzüntümün cilâsı, keder ve tasamın giderilmesi için vesile kılasın. (1)

Allahım! Ben, senin pak, güzel, mübarek ve yüce nezdinde en sevimli olan, onunla dua edildiği taktirde hemen icabet ettiğin, onunla senden istenince hemen verdiğin, onunla rahmetin talep edilince rahmetini esirgemediğin, onunla kurtuluş talep edilince kurtuluş verdiğin isminle senden istiyorum." (5)
Allahım! Benim için takdir ettiğin herşeyin sonu hayır olmasını senden, senin merhametinden dilerim. Ey merhamet edenlerin en merhametlisi

Allahım! Cehennem azabından, kabir azabından, Mesih Deccâl'in fitnesinden, hayat ve ölüm fitnesinden sana sığınırım." (4)

Allahım! Cenneti ve Cennete götürecek söz ve işleri senden ister, Cehennemden ve Cehenneme sürükleyecek söz ve hareketlerden sana sığınırım. Allahım! Hâlde ve gelecekte bildiğim ve bilmediğim bütün iyilikleri senden ister, bildiğim ve bilmediğim hâlde ve gelecekte bütün kötülüklerden sana sığınırım.

AMİN

MEZARDAKİLERİN PİŞMAN OLDUKLARI ŞEYLER İÇİN DÜNYADAKİLER BİRBİRLERİNİ YİYOR.....
Back to Top
bengü View Drop Down
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bengü Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Mayıs 20 2007 at 13:40
Amiiiiin...
Back to Top
mustafa32 View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mustafa32 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Mayıs 20 2007 at 23:04

Aminnnn.Cümlemiz İnşallah

Back to Top
gülpeygamberim View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gülpeygamberim Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Mayıs 20 2007 at 23:53
Güzel bir dua en altta yazdigin daha guzel beğendim.
Back to Top
RAVZA HAZAL View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote RAVZA HAZAL Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Mayıs 22 2007 at 00:40
BEĞENDİĞİNİZE SEVİNDİM KARDEŞLERİM YENİLERİNİDE EKLERİM NASİPSE ALLAHA EMANET OLUN
Back to Top
servet View Drop Down
Yönetici
Yönetici

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote servet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Temmuz 01 2007 at 20:58

Allahim kalp katiligindan, gafletten, fakirlikten, zilletten ve miskinlikten sana siginirim. Kufurden, fisktan, muhalefet edip dusmanlik cikarmaktan, baskalari duysun ve gorsun diye birsey yapmaktan da sana siginirim

Allahim, isledigim ve islemedigim amellerin serrinden, bildigim ve bilmedigim seylerin serrinden  sana siginirim. Allahim, huylarin, amellerin, arzularin ve hastaliklarin kotulerinden de sana siginirim.

Allahim, beni seni cok zikreden, sana cok sukreden, senden cok korkan, sana cok itaat eden, sana karsi cok husu ve saygiyla dopdolu olan, ah-u efgan edip dua dua yalvaran ve durmadan sana teveccuh eden bir insan eyle.

Allahim, senden tertemiz bir hayat, dosdogru bir olum, rezil etmeyen ve ayiplari sayip dokmeyen bir donus istiyorum.

Allahim, gucumun zayifligini, caremin azligini ve insanlarca onemsenmeyisimi sana sikayet ediyorum. Allahim nefsime takva bahseyle ve onu temizle.

GÜL KOKUSUNU SİZDEN Mİ ALMIŞ BİLMEM

GÜL KOKUSUNU SİZDEN Mİ ALMIŞ BİLMEM

BİR ATEŞ ATTINIZ İÇİME SÖNMEZ YANAR HER DEM

BÜKÜLÜR BOYNUM, BİR GARİPLİK ÇÖKER

DOYULMAZ GÜZELLİĞİNİZE HASRET KALDI BU GÖZLER!

EFENDİM BENİM GÜZEL EFENDİM

SULTANIM BENİM GÜL SULTANIM

Back to Top
fatoş View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fatoş Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Temmuz 15 2007 at 23:39
Tebrik ederim kardeş ellerine sağlık hepsi çok güzel olmuş .
Back to Top
kırmızı_gül View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kırmızı_gül Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Temmuz 17 2007 at 21:33
Amin Rabbim inşALLAH dualarımızı kabul eder.
Back to Top
melake View Drop Down
Üye
Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote melake Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Temmuz 17 2007 at 21:47
Amin güzel kardeŞİm...
Back to Top
dereli View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dereli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Ekim 30 2007 at 20:13
İnşAllah
Back to Top
dereli View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dereli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Ekim 30 2007 at 21:12

AMİN

saol din kültür performans ödevime yardımcı oldun amin
Back to Top
recep_co View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote recep_co Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Ekim 31 2007 at 01:59
Amin  Emeğiniz için teşektürler Allah sizlerden razı olsun.
Back to Top
ÇİÇEK View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ÇİÇEK Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Aralık 21 2007 at 02:12
AMİN
Back to Top
hatice_50 View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hatice_50 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Nisan 21 2009 at 05:04
amin Allah sizlerden razı olsun emeğinize sağlık
Back to Top
ayşe nur View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ayşe nur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Eylül 10 2009 at 02:20
amin allah razı olsun
--Sen yoktun...
Hz Âdem’deydi nurun
Önce cenneti,
Sonra yeryüzünü şereflendirdin.
Âdem nuruna affedildi
Arafat bu affa şâhitti--
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17