www.hz-muhammed.net Homepage

- Sadece  ve Sadece Peygamber Efendimiz (s.a.v) Hakkında Konu Paylaşılmasına İzin Verilecektir.
- Kul Hakkını ve Telif Yasasını İhlal Edici İçerik Eklenmesi Yasaktır.
KUTLU DOĞUM AYI GELDİ.
Şimdi SLAVAT ve HATİM lerimizle; PEYGAMBER EFENDİMİZ'e VEFA ZAMANI
  2009 (Okunan) 2010 (Okunan)   2011 (Hedef) 2011 (Okunan) 2011 (Kalan)
Salavat 1.268.640 1.247.200   1.000.000 80.000  
Hatim 4 Hatim 6 Hatim   5 1. Hatim  
2011 Yılı Kutlu Doğum Ayı HATİM Kampanyamıza Katılır mısınız ?

2011 Yılı Kutlu Doğum Ayı SALAVAT Kampanyamıza Katılır mısınız ?

Forum Home Forum Home > EFENDİMİZ HZ.MUHAMMED (S.A.V) > Efendimiz Hz. Muhammed'in Mucizeleri
  New Posts New Posts RSS Feed - Efendimizin Mucizeleri
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Efendimizin Mucizeleri

Post Reply Post Reply
Author
Yönetici
Yönetici

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AFFEYLE_ALLAHIM Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Efendimizin Mucizeleri
    Posted: Ağustos 29 2006 at 20:29

hazreti Muhammed aleyhisselamin hak Peygamber oldugunu bildiren sahitler pek çoktur. Ümmetinin Evliyasinda hasil olan kerametler, hep Onun mucizeleridir. Çünkü, kerametler, Ona tâbi olanlarda, Onun izinde gidenlerde hasil olmaktadir.

hazreti Muhammed aleyhisselamin mucizeleri, zaman bakimindan üçe ayrilmistir:

Birincisi, mübarek ruhu yaratildigindan baslayarak, Peygamberliginin bildirildigi (bi’set) zamanina kadar olanlardir.

Ikincisi, bi’setten vefatina kadar olan zaman içindekilerdir.

Üçüncüsü, vefatindan kiyamete kadar olmus ve olacak seylerdir.

Bunlardan birincilere, (Irhas) yani, baslangiclar denir. Herbiri de ayrica görerek veya görmeyip akil ile anlasilan mucizeler olmak üzere ikiye ayrilirlar. Bütün bu mucizeler o kadar çoktur ki, saymak mümkün olmamistir. Ikinci kisimdaki mucizelerin üç bin kadar oldugu bildirilmistir. Bunlardan bazilarini asagida bildirecegiz.

1- Muhammed aleyhisselamın mucizelerinin en büyügü Kur’an-i kerimdir.

(ayrintili bilgi icin kuran-i kerimi inceleybiliriz)

2- En büyük mucizelerinden birisi de Mirac mucizesidir.

devamı gelecek insAllah

...
Dikkat!!!Forumda Konu Kirliliği olmaması için;ekleyeceğiniz yeni konunun forumda ilgili kategori altına eklediğinizden lütfen emin olunuz.
Back to Top
AFFEYLE_ALLAHIM View Drop Down
Yönetici
Yönetici

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AFFEYLE_ALLAHIM Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Ağustos 29 2006 at 20:53
DEVAMI

3- Meshur mucizelerinin en büyüklerinden birisi de, Ay’i ikiye ayirmasidir. Bu mucize, baska hiçbir Peygambere nasip olmamistir. Muhammed aleyhisselam elliiki yasinda iken, Mekke’de Kureys kâfirlerinin elebasilari yanina gelip, (Peygamber isen ay’i ikiye ayir) dediler. Muhammed aleyhisselam, herkesin ve hele tanidiklarinin, akrabasinin iman etmelerini çok istiyordu. Mübarek ellerini kaldirip dua etti. Allahü teâlâ, kabul edip, ay’i ikiye böldü. Yarisi bir dagin, diger yarisi baska dagin üzerinde göründü. Kâfirler, Muhammed S.A.V. bize sihir yapti dediler. Iman etmediler.

Siir:

Köpek, aya bakinca havlar,

Ayin bunda ne kusuru var,

Köpekler, her zaman havlar.

Beyt:

Agiz tadinin kaçmasi, hastaligi bildirir.

En lezzetli serbetler hastaya aci gelir.

Bu mucize ile ilgili âyet-i kerimenin meali söyle:

(Kiyamet yaklasti, Ay yarildi. Onlar [müsrikler] bir mucize görünce hemen yüz çevirirler ve "Eskiden beri devam ede gelen bir sihir [büyü] derler.) [Kamer 1,2]

Dikkat!!!Forumda Konu Kirliliği olmaması için;ekleyeceğiniz yeni konunun forumda ilgili kategori altına eklediğinizden lütfen emin olunuz.
Back to Top
Yönetici
Yönetici

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AFFEYLE_ALLAHIM Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Ağustos 29 2006 at 20:54
4- Muhammed aleyhisselam, bazi gazalarinda, susuz kalindigi zaman, mübarek elini bir kaptaki suya sokmus, parmaklari arasindan su akarak, suyun bulundugu kap devamli tasmistir. Bazen seksen, bazen üçyüz, bazen binbesyüz, Tebük Gazasinda ise, yetmis bin kimsenin hepsi ve hayvanlari, bu sudan içmisler ve kullanmislardir. Mübarek elini sudan çikarinca akmasi durmustur.

5- Hayber gazasinda, önüne zehirlenmis koyun kebabi koyduklarinda, (Ya Resulallah, beni yeme, ben zehirliyim) sesi isitildi.

6- Medine’de, mescid-i nebevide dikili bir hurma kütügü vardi. Resulullah hutbe okurken, bu direge dayanirdi. Buna Hannane denirdi. Minber yapilinca, Hannane’nin yanina gitmedi. Ondan aglama seslerini, bütün cemaat isittiler. Minberden inip, Hannane’ye sarildi. Sesi kesildi. (Eger sarilmasaydim, benim ayriligimdan kiyamete kadar aglard,) buyurdu.

7- Mübarek eline aldigi çakil taslarinin ve tuttugu yemek parçalarinin ari sesi gibi, Allahü teâlâyý tesbih ettikleri çok görülmüstür.

Back to Top
Yönetici
Yönetici

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AFFEYLE_ALLAHIM Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Ağustos 29 2006 at 20:55
8- Bir gün, bir köylüyü imana davet etti. Müslüman bir komsumun vefat etmis kizini diriltirsen, iman ederim dedi. Mezarina gittiler. Ismini söyleyerek kizi çagirdi. Kabir içinden ses isitildi ve disari çikti. (Dünyaya gelmek ister misin?) buyurdu. (Ya Resulallah! Dünyaya gelmek istemem. Burada babamin evindekinden daha rahatim. Müslümanin ahireti, dünyasindan daha iyi) dedi. Köylü bunu görünce, hemen imana geldi.

9- Tirmizi ve Nesai’nin (Sünen) kitaplarinda diyor ki, iki gözü a’ma bir kimse gelip, ya Resulallah, Allahü teâlâya dua et, gözlerim açilsin dedi. (Kusursuz bir abdest al! Sonra Ya Rabbi! Sana yalvariyorum. Sevgili Peygamberin Muhammed aleyhisselamý araya koyarak, senden istiyorum. Ey çok sevdigim Peygamberim Muhammed aleyhisselam! Seni vesile ederek, Rabbime yalvariyorum. Senin hatirin için kabul etmesini istiyorum. Ya Rabbi! Bu yüce Peygamberi bana sefaatçi eyle! Onun hürmetine duami kabul et!) duasini okumasini buyurdu. Adam, abdest alip dua etti. Hemen gözleri açildi. Bu duayi müslümanlar, her zaman okumuslar ve maksatlarina kavusmuslardir.

Back to Top
Yönetici
Yönetici

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AFFEYLE_ALLAHIM Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Ağustos 29 2006 at 20:57

10- Medine’de, minberde hutbe okurken, bir kimse, ya Resulallah! Susuzluktan çocuklarimiz, hayvanlarimiz, tarlalarimiz helak oluyor. Imdadimiza yetis dedi. Ellerini kaldirip, dua eyledi. Gökte hiç bulut yokken, mübarek ellerini yüzüne sürmeden, bulutlar toplandi. Hemen yagmur basladi. Birkaç gün devam etti. Yine minberde okurken, o kimse, ya Resulallah! Yagmurdan helak olacagiz deyince, Resul aleyhisselam, tebessüm etti ve (Ya Rabbi! Rahmetini baska kullarina da ihsan eyle!) buyurdu. Bulutlar açilip, günes göründü.

11- Cabir bin Abdullah diyor ki, çok borcum vardi. Resulullaha haber verdim. Bahçeme gelip, hurma yigininin etrafinda üç kere dolasti. (Alacakiýlarini çagir, gelsinler!) buyurdu. Herbirine haklari verildi. Yigindan bir sey eksilmedi.

BU KADAR BULDUM DİYER PEYGAMBER EFENDİMİZN HZ.MUHAMMED (SAS) DİYER MUCİZLERİNİ AÇIKLAMALI BİR ŞEKİLDE BULURSAM EKLİYECEM İİNŞALLAH

BULAMAZSAN RİSALE-İ NURDA 19 MEKTUP MUCİZDİYE AHMET  TEN ALARAK YAZACAM İNŞALLAH
ALLAHA EMANET OLUN HAKINIZI HELAL EDİN SELAMETLE VE DUA İLE

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.