www.hz-muhammed.net Homepage

- Sadece  ve Sadece Peygamber Efendimiz (s.a.v) Hakkında Konu Paylaşılmasına İzin Verilecektir.
- Kul Hakkını ve Telif Yasasını İhlal Edici İçerik Eklenmesi Yasaktır.
KUTLU DOĞUM AYI GELDİ.
Şimdi SLAVAT ve HATİM lerimizle; PEYGAMBER EFENDİMİZ'e VEFA ZAMANI
  2009 (Okunan) 2010 (Okunan)   2011 (Hedef) 2011 (Okunan) 2011 (Kalan)
Salavat 1.268.640 1.247.200   1.000.000 80.000  
Hatim 4 Hatim 6 Hatim   5 1. Hatim  
2011 Yılı Kutlu Doğum Ayı HATİM Kampanyamıza Katılır mısınız ?

2011 Yılı Kutlu Doğum Ayı SALAVAT Kampanyamıza Katılır mısınız ?

Forum Home Forum Home > EFENDİMİZ HAKKINDA SORULAN SORULAR ve CEVAPLARI > Normal Sorular - Cevaplar
  New Posts New Posts RSS Feed - Hz.Muhammed in MİLADİ doğum ve ölüm tarih
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Hz.Muhammed in MİLADİ doğum ve ölüm tarih

Post Reply Post Reply
Author
Yeni Üye
Yeni Üye

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gizeMystery Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Hz.Muhammed in MİLADİ doğum ve ölüm tarih
    Posted: Mart 19 2007 at 21:21
arkadaşlar kusura bakmayın nereye yazacağımı bilemedim yeni başlık açmak zorunda kaldım,olmazsa daha sonra silersiniz.çok acil cevaplamam gereken bir sorum var araştırdım hiçbir yerde bulamadım.Hz.Muhammed'in MİLADİ doğum ve ölüm tarihini (gün/ay/yıl) olarak bulabilir misiniz? yazılı sorusu olarak çıkacakmış ancak hiç bir yerde bulamadım.yardımcı olursanız çok sevineceğim...şimdiden teşekkürler...
Back to Top
gonullu View Drop Down
KURUCU ÜYE
KURUCU ÜYE

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gonullu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Mart 20 2007 at 11:29
 Mîlâdın 571, Rebîülevel ayının 12.gecesi, (Nisan ayının 20.günü) Mekke ufukları ağarırken Peygamber Efendimiz, Hz.Muhammed-ül Mustafa Sallallâhü Aleyhi ve Sellem dünyâyı şereflendirdi. O'nun doğduğu sabah, âlem başka bir âlem oldu, cihan nurla doldu. Zirâ O'nun teşrifleri sıradan bir hâdise değildi. Bütün peygamberlerin geleceğini müjdelediği ins-ü cin'in ve melâikei kirâmın teşriflerini beklediği bir peygamberdi O.. Bu yüzden, geceler içinde benzeri yoktur. Kâinâtın en azametli hâdisesi bu gece vukûa gelmiştir. Bütün âlem bu geceyi bekliyordu.

H. 10   M. 631-632 

* İslâm'ın yayıldığı yeni bölgelere de valiler ve zekât tahsil memurları gönderilmesi.

* Veda haccı. Bu, Resulüllah (s.a.s.)'ın ilk ve son haccıdır. Bu hacda yaklaşık yüz bin kişiye hitaben Veda hutbesini okumuştur. 

H. 11   M. 632 

* Beni Nahle heyetinin gelmesi. Bu, Resulüllah (s.a.s.)'ın sağlığında Müslüman olduklarını bildirmek üzere gelen son heyettir. 

* Resulüllah (s.a.s.)'ın ani bir şekilde Baki kabristanını ziyaret etmesi, orada medfun olan Müslümanları selâmlaması ve şehitler için dua etmesi. 

* Usâme ibnu Zeyd (r.a.) komutasında bir ordunun Filistin'e gönderilmesi. 

* Resulüllah (s.a.s.)'ın hastalanması ve ardından, H. 13 Rebi'u'l-evvel 11, M. 8 Haziran 632 tarihinde Pazartesi günü vefat ederek Makâmı Mahmud'a yükselmesi. 

Allah'ın salâtı ve selâmı onun ve tüm âlinin, ashabının üzerine olsun.    

selam & dua ile
Back to Top
gizeMystery View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gizeMystery Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Mart 22 2007 at 20:21
çok teşekkür ederim,sağolun..
Back to Top
Tuğrul View Drop Down
Üye
Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tuğrul Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Ağustos 01 2008 at 02:06
bilmiyorum
Allah Hepize Yardım Etsin Bizi Korusun-*-*-AMİN-*-*-
Back to Top
zeynep gül View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeynep gül Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Kasım 11 2008 at 21:27
KEŞKE O ZAMANDA YAŞASA İDİM
zeynep_gül
Back to Top
MEVLÜT gül View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MEVLÜT gül Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Kasım 14 2008 at 09:27

bu siteyi çok sevdm KATKIDA BULUNAN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSN

YOLUMUZ İSLAM YOLU
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.