www.hz-muhammed.net Homepage
   
- Sadece  ve Sadece Peygamber Efendimiz (s.a.v) Hakkında Konu Paylaşılmasına İzin Verilecektir.
- Kul Hakkını ve Telif Yasasını İhlal Edici İçerik Eklenmesi Yasaktır.
KUTLU DOĞUM AYI GELDİ.
Şimdi SLAVAT ve HATİM lerimizle; PEYGAMBER EFENDİMİZ'e VEFA ZAMANI
  2009 (Okunan) 2010 (Okunan)   2011 (Hedef) 2011 (Okunan) 2011 (Kalan)
Salavat 1.268.640 1.247.200   1.000.000 80.000  
Hatim 4 Hatim 6 Hatim   5 1. Hatim  
2011 Yılı Kutlu Doğum Ayı HATİM Kampanyamıza Katılır mısınız ?

2011 Yılı Kutlu Doğum Ayı SALAVAT Kampanyamıza Katılır mısınız ?

Forum Home Forum Home > EFENDİMİZ HZ.MUHAMMED HAKKINDA KAYNAKLAR > SİZDEN GELENLER
  New Posts New Posts RSS Feed - Değerinizi Merak Ediyor Musunuz?
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Değerinizi Merak Ediyor Musunuz?

 Post Reply Post Reply
Author
Message
ADMİN View Drop Down
Yönetici
Yönetici

suskun..

Joined: Ağustos 23 2006
Location: Istanbul
Status: Offline
Points: 777
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ADMİN Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Değerinizi Merak Ediyor Musunuz?
    Posted: Şubat 12 2007 at 03:40
Değerinizi Merak Ediyor Musunuz?
Varlık nasıl anlamlandırılırsa hayata da öyle bakılır. Eğer sürekli yanılıyorsanız,insan-eşya,insan-tabiat,insan-insan ilişkileriniz bozuksa Allah"la olan ilişkinizi gözden geçirmelisiniz. Allah"ın hoşlanmadığı şeyden hoşlanıyorsanız yada Allah"ın hoşlandığı şeyden hoşlanmıyorsanız Allah"la zıtlaşıyorsunuz demektir.İnsanın kıymeti şöhretine uygun olmalıdır. Şöhreti kıymetinden fazla olanlar bu açığı riya,dalavere,yalan,dalkavukluk ve başka şeylerle kapatmaya kalkarlar. İşte o zaman şöhrette ilimde bir afete dönüşür.İNSAN BİRÇOK CİHAZLA DONATILARAK DÜNYAYA GÖNDERİLDİ.BU CİHAZLARIN HANGİ YOLLARDA KULLANILACAĞI VE HANGİ YOLLARDA KULLANILDIĞINDA CİHAZLARINI YAKIP İŞE YARAMAZ HALE GETİRECEĞİ İNSANA BİLDİRİLDİ.Değerinizi merak ediyor musunuz?

Bunu öğrenmek için neyle tatmin olduğunuza bakın...

Sineğin biri kendini fevkalâde bir şey sanırdı.

Kendi kendine: "Şüphesiz ki ben bu devrin zümrüdü anka kuşuyum, benden daha üstün kimse olamaz." der­di. Bir gün bir eşeğin pisliğinin içinde bulunan bir saman çöpüne kondu. Eşeğin pisliğini uçsuz bucaksız bir deniz, saman çöpünü gemi, kendini de kaptan sandı.

"İşte bu bir okyanus, bu da benim mükemmel gemim ben de dünyanın denizler aşan en büyük kaptanıyım." di­ye karar verdi kendi kendine gururlandı koltuklarını ka­barttı.

(Sinek böyle düşünmez belki ama böyle düşünen sinekten beterdir.)

HADDİNİ BİLMEYENLERİN DURUMU ŞU ŞEKİLDE DE BİLDİRİLMİŞ:

NAZİ'AT: 37- Artık her kim azgınlık etmiş,38- Ve dünya hayatını tercih etmişse,39- Kuşkusuz onun varacağı yer cehennemdir.40- Kim de Rabbinin divanında durmaktan korkmuş, nefsini boş heveslerden menetmiş ise,41- Kuşkusuz onun varacağı yer cennettir.

İnsan hakikat üzere olunca ona zincir vurulamaz. Kökleri sağlam olmayan bir ağacın gövdesi ne kadar kalın olursa olsun ,içi geçmiş bu ağacı yıkacak bir fırtına mutlaka çıkacaktır.Allah-u Teâlâ sana mal verir; sen de Allah'ı unutur malla uğraşırsan, o malı sana kara bir per­de yapar: Dünyayı âhireti göremez olursun. Yalnız malı bilirsin. Çok kere de malı alır, seni değiştirir.. Fakir eder, zelil eder.. Çünkü sen asıl nimeti vere­ni unuttun; nimetle meşgul oldun.

Eğer o mal mülk seni meşgul etmez de ibadetin­le uğraşırsan, sana bir hediye olarak verilmiş olur; bir tanesi bile eksilmez.. Mal sana hizmetçi olur; sen de Yaradana ibadet edersin.. Böylece dünyada rahat, güzel geçinirsin. Âhirette ise sıddıklar, şe­hitler, salihlerle beraber olursunAllah"tan bağımsız bir hayat yaşayacağını düşünebilenler, ahirette Allah"tan bağımsız kaldığı söylendiğinde hissedeceği cehennem azabını da düşünebilmelidirler.Allah"tan korkmayanın akıbetinden korkulur.
"Gönül Gönüldür,Olsada Göğsünde bir zalimin.. O'nu Kıran Gitmesin Tavafına Kabe'nin"
Back to Top
nadir View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye


Joined: Ocak 31 2007
Location: Kayseri
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nadir Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Şubat 12 2007 at 19:00
Ellerine sağlık Allah şükrümüzü artırsın. Ben ben değilim benden öte bir ben vardır.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.